(نگاه به عکس شهدا عبادت است)
(این وب سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور می باشد)
درباره وبلاگ
مصلح

لبیک یا رسول الله... ای پیامبر خدا… جان و خونم… پدر و مادرم… خانواده و فرزندانم… و همه‌ی اموالم… و هر چه خدا مرا از آن بهره‌مند ساخته… فدای کرامت تو… و آبرو و شرافت تو… خون‌های ما… جان‌های ما… فرزندان ما… زندگی ما… بی‌ارزش است در برابر… کرامت پیامبر خدا… آبروی پیامبر خدا… شرافت پیامبر خدا… و خدا شاهد آن‌چه می‌گوییم است… و خون‌های شهدایمان شهادت می‌دهند… و زخم‌های جانبازانمان شهادت می‌دهند… و خانه‌های ویرانمان شهادت می‌دهند… تا آخرین قطره‌ی خونمان… سکوت نخواهیم کرد… در برابر توهین به پیامبرمان… و فریادمان خروشان خواهد ماند… «لبیک یا رسول الله»...

نويسندگان
شنبه ٢٠ اسفند ۱۳٩٠ :: ۱:٠٤ ‎ب.ظ

هنوز

نماهنگی یاد آور دوران دفاع مقدس با صدای فریدون بیگدلی و شعری از محمد مهدی سیار، آهنگسازی محمد رضا چراغعلی«هنوز ماتم زن های خون جگر شده را/هنوز داغ پدر های بی پسر شده را/کسی نبرده ز خاطر/ کسی نخواهد برد ز یاد/ خاطره ی باغ شعله ور شده را».تولیدی فیلم وانیمیشن تبیان
 
قصه ی عند ربهم یرزقون چیست؟ که بوی آن شهیدان و بسیجیان ما را اینگونه عاشق و دلباخته کرده بود، به راستی آنان با آرمان هایشان چگونه بر مین ها عارفانه قدم بر می داشتند؟
 
 
صدای دلنشین
این تصاویر را تقدیم می کنیم به روح پاسدار شهید علی اکبر نظری ثابت، «با کدام آمدن از کوچه ی دلش رفت مگر /که دگر هرچه غزل خواند سفر بود وسفر/در کدام آینه آن منظره را دید به چشم /که چنان زنده وسرشار می آمد به نظر/ چه شنید از که شنید آنچه که می گفت ز یار».
 
 
ما مانده ایم و یادها
زیارت می کننند غروب را غروب دلتنگ ابدیت را تا همیشه ی عمر فراموشی ذات زمان است ذات بنی آدم یعنی آیت به دنیا آنجا که گرد فراموشی خاک می شود بر سر خاطرات حالا ما، تنها ما مانده ایم با یادها.
 
 
این هم روایتی است
اینهم روایتی است...«با خود گفتم مگر می شود جنگ که همه اش خون و باروت وانفجار و خشونت است زیبا باشد؟ گفت: آری این جنگ زیبا بود مقدس بود این جنگ دفاع بود و همه اینها زیباست.گفتم: آدم های جنگ همه خشک و خشن هستند،گفت: نه آدم های این جنگ همه دلشان به لطافت باران بود».
 
 
رد پای قافله
در هر گوشه و کنار این سرزمین رد از مردانی است که با خون خود استقلال این آب و خاک را تضمین نموده اند،«هر قصه آنی دارد عشق نفرت سرسختی یا تسلیم، روایت آدم های که سهم بیشتری از رنج را بر می دارند با دستانت مزار را بشوی و در تنهایت فریادی از اعماق وجودت بلند کن اما افسوس که قافله ی دوستان رفته است».
 
 
دانش آموختگان مکتب اسلام
کلیپی از دوران دفاع مقدس با زمزمه های عارفانه و زیبا، «و تو ای دهر به من بگو این شاهدان شکوه و عظمت الهی دانش آموخته ی کدام مکتب اند که اینگونه قاب تصویر خاطره را پس از گذر سالها  درنوردیدند و بر فراز اخلاق تربیتی بزرگان دین اسلام فرو آمدند».
 
 
دلیرانه بر خاکریز
دوستان عزیز این شعر شور آفرین را تقدیم می کنیم به تمام آنانی که این کلمات را زندگی کرده اند، «منو جنگ، یاران دیرینه ایم/ کمر بسته در هشت وادی خطر/ سپر ساخته سینه بر تیرها/ شنا کرده در شط خون جگر/ به کارون و اروند چون پل زدیم/ گذشتیم از خویش تا رزمگاه».
 
 

می خواهیم در باره ی شهید جعفر حیدریان بگوییم نمی دانیم رازی هست یا نه او آنقدر صبور بود که نمی شود اندیشه و رویای مان را برایش بازگو کنیم، او از آخرین قبیله ی عشقبود که از سفره اتش برکت راز داری آشکار است.

 
 
کلیپی زیبا با تصاویری ناب از دلیری غیور مردان این آب و خاک تقدیم به روح پر فتوح سردار شهید ناصر (جام) شهریاری« به شانه پرچم نصر و من الله/میان لب گل، الله و الله/وطن در سلطه ی آینده سازان/ زمین در زیر گام پیش تازان».
 
 
بچه های کاروان کربلا در صبح بیداری، بچه های تنگه ی چذابه، خط شیر بچه های گریه شبانه در رود بهمن شیر،بچه های بی ریای حور، بچه های شب غربت پاوه، اینها همگی داستانی شنیدنی دارند و به دنبال گوشی برای شنیدنش پس بیایید سراپا گوش باشیم.
 
 
سالیان سال کسانی بودند که با دست خالی و در کمال استواری پای در راه جان بازی نهادند، این کلیپ تفحه ای ناچیز است در قدردانی از آنها«آسمان دف می زند/با هفت دست سبز و پنهان/ مردگان و زندگانش گرم همخوانی / کاش برگردند یک شب آسمان مردان خاکی پوش».
 
 منبع همه این ویدیو ها : وبسایت تبیان می باشد.


موضوع مطلب :
موضوعات
پيوندها
صفحات وبلاگ
امکانات جانبیانعکاس بناب