(نگاه به عکس شهدا عبادت است)
(این وب سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور می باشد)
درباره وبلاگ
مصلح

لبیک یا رسول الله... ای پیامبر خدا… جان و خونم… پدر و مادرم… خانواده و فرزندانم… و همه‌ی اموالم… و هر چه خدا مرا از آن بهره‌مند ساخته… فدای کرامت تو… و آبرو و شرافت تو… خون‌های ما… جان‌های ما… فرزندان ما… زندگی ما… بی‌ارزش است در برابر… کرامت پیامبر خدا… آبروی پیامبر خدا… شرافت پیامبر خدا… و خدا شاهد آن‌چه می‌گوییم است… و خون‌های شهدایمان شهادت می‌دهند… و زخم‌های جانبازانمان شهادت می‌دهند… و خانه‌های ویرانمان شهادت می‌دهند… تا آخرین قطره‌ی خونمان… سکوت نخواهیم کرد… در برابر توهین به پیامبرمان… و فریادمان خروشان خواهد ماند… «لبیک یا رسول الله»...

نويسندگان
شنبه ۳٠ مهر ۱۳٩٠ :: ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ

 

 

با سلام ، امروز می خواهم در مورد شهیدی براتون بگم که زندگی اش ، عمراش، تفریح اش و همه چیزاش را پای علم و دانش گذاشته 12 سال دوران دیپلم اش ، 4 سال دوران کارشناسی ، 2 سال دوران کارشناسی ارشد ، 5 سال دوران دکترا و 15 سال نیز در امر تحقیق و پژوهش ، حالا جمعا می شه 38 سال از 45 سال عمر شریفش را در راه علم و دانش گذاشته و ببینید چه شبها و روزهای که نخوابید ، تلویزیون نگاه نکرده وچه سرماهای زمستان و گرماهای تابستان را تحمل کرده و در کنار آن به امر مطالعه می پرداخته. او کسی نیست جز استاد شهید دکتر مجید شهریاری او دانشمند هسته ای ایران و عضو هئیت علمی دانشگاه شهید بهشتی در سال 1345 در زنجان متولد شد ( از مردان غیور و دلاور آذری زبانان بوده ) وی در سال 1363 در رشته الکترونیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر پذیرفته شد ، سپس در سال 1369 با کسب رتبه نخست در رشته مهندسی هسته ای دانشگاه صنعتی به تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد و در نهایت در سال 1377 موفق به اخذ دکترا خود در فیزیک هسته ای از دانشگاه صنعتی امیر کبیر شد.

شهید شهریاری از استادانی بود که با بهره گیری از دو بال علم و تقوا ، تلاش بسیاری برای ارتقای سطح دانش « علوم هسته ای »ایران اسلامی نمود و در این راه به موفقیتهای بسیاری نایل آمد . ایشان علاوه بر تالیف چند کتاب در زمینه فیزیک هسته ای ، چندین مقاله در مجلات معتبر علمی نیز داشت که دانشجویان بسیاری از محضر ایشان بهره بردند.

دشمنان اسلام و ملت بزرگ ایران ، از جمله استکبار جهانی و صهیو نیسم بین المل که تاب تحمل این دانشمند فرزانه را نداشتند ، در هشتم آذرماه 1389 در یک ترور نا جوانمردانه او را به شهادت رساندند.

شهید شهریاری با آن امروز در جمع ما نیست ولی ما دانش آموزان ، دانشجویان این کشور با شهیدان عهد می بندیم که راه آن شهید را ادامه خواهیم داد.

راهش پررهرو و اخلاق و منش نیکوی او سرمشق ما جوانان غیور میهن اسلامی ایران باشد* روحش شاد و یادش گرامی - مصلحموضوع مطلب : شهیدی در راه علم و دانش / شهید دکتر مجید شهریاری / از شهدای استان زنجان / الگوی همه دانش آموزان و دانشجویان ایرانی
موضوعات
پيوندها
صفحات وبلاگ
امکانات جانبیانعکاس بناب